Přes zisk pouhého jednoho mandátu se budeme po celé volební období snažit naplňovat programová východiska i náš program.


Informace o výsledku sběru podpisů pod petici pro podporu Nezávislého sdružení Nové Týniště a poděkování za podporu

2. září 2010 v 19:13 | IL |  Týnišťské volby 2010
Především Vám všem, kteří jste nás Vaším podpisem na petici podpořili, musíme poděkovat.

Děkují Vám všichni naši kandidáti. Informaci o nich můžete nalézt zde.

Díky Vám se upevnilo naše přesvědčení, že má smysl se snažit uskutečnit v Týništi nad Orlicí pozitivní změny a že máme šanci v podzimních komunálních volbách uspět.

Jak sběr podpisů probíhal?

Koncem června s konečnou platností dozrálo naše rozhodnutí jít do voleb. Prakticky ihned jsme zahájili sběr podpisů na petici.
Zároveň začal vznikat náš program, neboť jsme museli být připraveni na otázku, co nabízíme. Souběžně se rodila kandidátka.
Od počátku jsme zvažovali dvě varianty účasti ve volbách.
Jednou bylo sdružení složené pouze z nezávislých kandidátů (nezávislý = není nominován žádnou politickou stranou). Druhá varianta spočívala ve sdružení nezávislých kandidátů a Strany svobodných občanů.
Právě pro realizaci první z variant byly potřeba podpisy na petici.

V prvních dnech se nasbíralo poměrně snadno větší množství podpisů v okruhu přátel a známých. Později již byl sběr obtížnější, neboť bylo nutné se obracet jednotlivě na naše spoluobčany, vysvětlovat, přesvědčovat, argumentovat. Za jedním podpisem často bylo půlhodiny i více stráveného času.

Setkali jsme se z různými reakcemi. Od jednoznačné podpory na jedné straně po obavy a nedůvěru na druhé. Dokonce jsme k našemu překvapení zjistili, že se dost lidí bojí podepsat listinu, která je do určité míry namířena proti současnému vedení města.
Po tolika letech od pádu komunismu v lidech stále přetrvává pocit strachu vůči úřadu.
Spousta lidí zase nevěřila, že lze dosáhnout nějaké změny.
Chtěli bychom ve volbách uspět a dokázat, že občan není pouze objektem manipulace mocí a že může ovlivnit dění ve svém okolí.


Narazili jsme také na možné neférové jednání ze strany Sdružení nezávislých kandidátů - Tělovýchova a sport pro město. Podle sdělení některých lidí, se kterými jsme hovořili při sběru podpisů, představitelé tohoto sdružení tvrdili lidem, že nemohou podepsat petici dalšímu subjektu, pokud ji podepíší jim.
Zřejmě šlo o snahu potlačit konkurenci ve volbách. Každý občan totiž mohl podepsat tolik petic, kolik chtěl.
Naše sdružení naopak vždy radilo, aby lidé podpořili i další subjekty. Čím větší má občan výběr, tím lépe.

Chceme také zdůraznit, že podpis petice nikoho nezavazuje k tomu, aby odevzdal svůj hlas ve volbách subjektu, kterému podepsal petici.

Kolik podpisů jsme tedy nasbírali?

V přímém kontaktu bylo získáno 201 podpisů. Dalších 73 podpisů se nám vrátilo prostřednictvím petice rozeslané do poštovních schránek. Celkem 274 podpisů.

Zhruba 8 dnů před registrací kandidátek jsme se rozhodli kandidovat ve formě sdružení nezávislých kandidátů a Strany svobodných občanů. Zástupcem této strany je ing. Ivan Ládr.

Po přijetí tohoto rozhodnutí jsme další podpisy již nesbírali.

Spolupráce se Stranou svobodných občanů pro naše úsilí nepřestavuje žádné omezení. Strana vydala pouze obecné zásady komunální politiky, které se v zásadě kryjí s programem Nezávislého sdružení Nové Týniště, jak tento program začal vznikat v červnu letošního roku.

 


Anketa

Dávám přednost tomu, aby Týniště nad Orlicí šetřilo nebo abych platil více peněz do jeho rozpočtu?

Jen ať se utrácí, rád si připlatím. 65.8% (25)
Nechť se šetří, nemám zrovna na rozhazování 34.2% (13)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Přes zisk pouhého jednoho mandátu se budeme po celé volební období snažit naplňovat programová východiska i náš program.