Přes zisk pouhého jednoho mandátu se budeme po celé volební období snažit naplňovat programová východiska i náš program.


Týnišťský ombudsman

14. července 2010 v 7:48 | IL |  Týnišťské volby 2010
Zřízení týnišťského ombudsmana - nejde nezbytně o návrh nového úřadu, jenž by polykal další městské peníze, ale o vytvoření efektivního mechanismu vyšetření pochybení městského úředníka a vyvození jeho odpovědnosti v pracovněprávních vztazích (vliv na prémie, výpověď z pracovního poměru). Činnost městských úředníků musí být v souladu se zákony i principy dobré správy vydané veřejným ochráncem práv - http://www.ochrance.cz/stanoviska-ochrance/principy-dobre-spravy .

Jak toho dosáhneme?

1)Jmenováním nového tajemníka městského úřadu, jenž bude na straně občana vůči úředníkovi. Tento tajemník v prvé fázi prošetří stížnost občana.
2)Nebude-li občan spokojen s vyřízením stížnosti, věc prověří pověřený zastupitel v souladu s §82 zákona o obcích i s použitím plné moci k nahlížení do správního spisu.
3)Zastupitelstvo poté zaváže starostu k uplatnění pracovněprávních sankcí vůči nedobrému úředníkovi, ukáže-li se být jeho stížnost opodstatněná. V konečném důsledku by nedobrá práce úředníka mohla vést k ukončení pracovního poměru s městem.

Protože úředník musí být za svou práci odpovědný, musí se na jeho finančním hodnocení projevit:
1)neúcta k občanovi
2)špatné rozhodování (porušení zákonů, rušení rozhodnutí odvolacím orgánem, apod.)
3)průtahy v řízení
4)stranění některým účastníkům řízení na úkor jiných
apod.
 


Anketa

Existuje na Městském úřadu v Týništi nad Orlicí korupce?

ANO 61.8% (68)
NE 10.9% (12)
NEVÍM 27.3% (30)

Komentáře

1 honzik honzik | Web | 14. července 2010 v 7:58 | Reagovat

Ahoj pekny blocek registruj se azvys si jeho navstevnost

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 15. června 2011 v 0:20 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Přes zisk pouhého jednoho mandátu se budeme po celé volební období snažit naplňovat programová východiska i náš program.